سینا، وبگاه خبری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
بازگشت
  تاریخ انتشار: 1394/08/18   14:56:22 سرویس فرهنگی  
دین‌داری در مواجهه با مدرنیته
ثبت‌نام دوره آموزشی رواق اندیشه
علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام می‌توانند به فرهنگسراهای دانشکده خود مراجعه و یا مشخصات فردی خود را به شماره ۰۹۳۳۳۵۱۲۳۶۱ ارسال نمایند ثبت‌نام دوره آموزشی رواق اندیشه

تابه‌حال به این فکر کردید که ما چقدر دین‌داریم؟ یا اینکه مسلمان واقعی چه کسی است؟ اصلاً دین‌داری به نماز و روزه و ریش گذاشتن است یا مهم دل آدم‌هاست؟ ظاهر و باطن دین چه ربطی به هم دارد و چه چیزهایی باطن دین را تهدید می‌کند؟ جواب این سؤالات هر چه که باشد ، مهم این است که میدانیم دین‌داری الآنِ ما، آن‌طور که باید نیست.
بعضی‌ها آدم‌ها را مقصر می‌دانند و فکر می‌کنند قضیه شخصی است و اگر هرکسی مشکلی در دین‌داری‌اش دارد، خودش به‌تنهایی می‌تواند آن مشکل را حل کند. ولی انگار برای فهمیدن اینکه مشکل کار کجاست، باید چشمانمان را بازتر کنیم تا بی‌خودی این‌وآن را متهم نکنیم. راستش را بخواهید در دوره و زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که چه بخواهیم و چه نخواهیم، فرهنگ و تکنولوژی و ارزش‌های غربی دوروبرمان را گرفته و یک‌جورهایی ما ناچاریم با آن‌ها زندگی کنیم . حالا در این وضعیت باید ببینیم این فرهنگ چقدر روی دین‌داری ما تأثیر گذاشته و چقدر از شبهه‌های بچه‌های دانشگاه به آن برمی‌گردد .
«رواق اندیشه» طرحی است که قصد دارد این حرف‌ها را از زبان اساتید مطرح کشور بزند تا بتوانیم جدی‌تر و عمیق‌تر به سؤالات اول متن فکر کنیم . هر هفته دو کلاس داریم . خیالتان راحت چون در وقت‌هایی برگزار می‌شود که شما کلاس نداشته باشید!
 مهلت ثبت‌نام این دوره‌ها تا ۲۵ آبان ماه تمدید شده است و زمان مصاحبه ۲۷ آبان است.
علاقه‌مندان جهت ثبت‌نام می‌توانند به فرهنگسراهای دانشکده خود مراجعه و یا مشخصات فردی خود را به شماره ۰۹۳۳۳۵۱۲۳۶۱ ارسال نمایند. ضمناً جهت کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با همین شماره تماس حاصل فرمایید.


 

 کلمات کلیدی: دوره آموزشی  رواق اندیشه  نهاد رهبری  مرکز آسف