تاریخ انتشار: 1391/05/09   15:46:38 سرویس فرهنگی  
حضور در یک فضای صمیمی پختگی به دانشجو داده است
مصاحبه با حجت الاسلام کرمی حضور در یک فضای صمیمی پختگی به دانشجو داده است

لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
کرمی هستم.
مدرکتون چی هست؟
سطح 3 حوزه هست. مُبلغ نهاد رهبری هستم و دانشگاه های مختلف کشور را جهت تحصیل و سخنرانی می‌روم.
نحوه دعوتتون به طرح ضیافت چگونه بوده است؟
مدتی در شیراز در نهاد دانشگاه و نهاد علوم پزشکی استان در حال فعالیت هستم. به تازگی هم مسئولیت‌هایی در نهاد پذیرفتم. آقای مقامی دعوت کردند و بنده هم پذیرفتم.
نظرتون در مورد طرح ضیافت چیست؟
ابتکار بسیار خوبی از جانب نهاد است. از وقتی هم که این طرح شروع شده است؛ بازخوردی که از آن در دانشگاه گرفتیم، نشان از عمق تأثیر گذاری این طرح در دانشگاه دارد. در عین حال که یک برنامه آموزشی است، حضور در یک فضای صمیمی پختگی به دانشجو داده است. شما اگر به برنامه های این دوره نگاه کنید، چند تفاوت عمده دارد؛ یکی اینکه بچه‌ها سرفصل‌هایی را در حال آموزش هستند که در حالت عادی آن‌ها را فرا نمی‌گیرند. برنامه های فرهنگی در حال برگزاری است. ارتباط‌های مستقیمی که با اساتید و به خصوص روحانیت برقرار می‌کنند بسیار نزدیک است که از اثرات طرح ضیافت است. این ارتباط صمیمی که ایجاد می‌شود باعث می‌شود که اساتید جهت دهی مناسبی به دانشجویان بدهند؛ و اساتیدی هستند که بسیار عمیق و مسلط‌تر تدریس می‌کنند.
مزایا و مشکلات طرح ضیافت را بفرمایید؟
مزایا را که عرض کردم. امنیت، معنویت، انس با مباحث عمیق دینی و کیفیت در ارائه مباحث، انس با اساتید فرهیخته. اما معایبی دارد که از جمله آن عدم همراهی گروه های معارف دانشگاه‌ها، ناهماهنگی‌هایی که در پشتیبانی‌ها و برنامه ریزی‌هایی که مشهود است، در کارهای انگیزشی خوب وارد نمی‌شوند. اگر بتوانند ناهماهنگی‌ها را از بین ببرند، گروه های معارف دانشگاه را با خود هماهنگ کنند؛ به نظرم قدری بهتر می‌شود.


به نظر شما اگر طرح ضیافت با همین روند برگزار شود؛ چگونه است؟
خوب هست. قطعاً تأثیر گذاری خود را دارد، امم هیچ‌کسی به سکون و ایستایی راضی نیست. هر کسی کاری را انجام می‌دهد دوست دارد در مراتب بالا و بهتر آن را انجام دهد. کیفیتی که امسال در طرح ضیافت می‌بینیم، بسیار بالاتر از سال‌های قبل است. هر سال بهتر می‌شود. هماهنگ‌تر می‌شود. اما می‌شود همین برنامه‌ها را با همین میزان سرمایه گذاری بهتر برگزار کرد. شکی در اینکه به بهتر می‌شود برگزار کرد؛ نیست.
به نظر شما دانشجویان علوم پزشکی در چه سطح علمی و ایمانی قرار دارند؟
دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی را از دانشجویان دانشگاه های دیگر فرهیخته تر می‌دانم. بهترین دلیل همین چیزی است که در حال وقوع است. من فضای دانشگاه های دیگر را هم دیدم. دانشجویان پزشکی دریافتشان، تبادل علمیشان، همراهیشان، مشارکتشان در مباحث بالاتر است. از بین علوم پزشکی‌ها، شیراز را یکی یه دونه می‌دانم. بچه های علوم پزشکی شیراز تراز علمی و تراز فرهنگیشان بالاتر است.
میزان تأثیرگذاری ضیافت چگونه است؟
بسیار بالا. نه اینکه بیشتر از این امکان نداشته باشد. با این کیفیت، با این متون، با این اساتید، با این فضای فرهنگی خیلی تأثیرگذار است. جا دارد از دانشگاه علوم پزشکی شیراز تقدیر کنم. یکی از عوامل متفاوت بودنش، همین مدیریت این کار است. شخص فرهیخته ای به نام دکتر ایمانیه که مدیریت دانشگاه علوم پزشکی را برعهده دارد. ایشان در بالاترین سطح مدیریت، نگاه بسیار عمیقی به مسائل فرهنگی دارد. در کنار آن مدیریت بسیار خوب نهاد هست که مدیریت عالی این دو نفر و دغدغه مند بودنشان موجب تمایز آن شده است.

خبرنگار سینا؛ حمید طالبیان پور

عکاس سینا؛ عارف فریدونی
 

 کلمات کلیدی: کرمی  ضیافت اندیشه 91  مقامی  ایمانیه  
0
 
خوراک
  آخرین اخبار  
   نظرسنجی  
  پیوندها  
نظرات
محبوب‌ترین
پربیننده‌ترین
گزیده  
   برچسب‌ها  
دانشجویان   دانشکده داروسازی   کاریکاتور   انتخابات   دانشکده پزشکی   دانشکده پرستاری لامرد   معاونت فرهنگی   روز دانشجو   ضیافت اندیشه 91   مقام معظم رهبری   انقلاب اسلامی   جامعه اسلامی دانشجویان   طرح رویش   سبک زندگی   رویش 4   سینا   دانشجویان جدیدالورود   دانشجویان علوم پزشکی شیراز   دانشجویان غیر ایرانی    عزاداری   رهبر انقلاب   رئیس جمهور   طنز   تشکل‌های دانشجویی   خبرگزاری سینا   نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز   وزیر بهداشت   داروسازی   دانشکده پرستاری و مامایی   انجمن اسلامی   دانشگاه علوم پزشکی شیراز   رادیو سینا   دکتر ایمانیه   واحد بین‌الملل کیش   بسیج دانشجویی   نهاد رهبری   دانشگاه علوم پزشکی فسا   رویش 91   دانشکده پرستاری   محرم   واحد بین‌الملل   بیانیه   مسجد غدیر   مناظره   نقد فیلم   طرح ضیافت   غزه   انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز   افتتاحیه   دانشجو   
  تبلیغات  


Copyright © 1391-1393 Cultural News Agency. Design By: Mobin CMS All Right Reserved